Zakres usług

Czym się zajmujemy?

Sprawdź naszą ofertę

Gabinet kardiologiczny

W naszym Gabinecie Kardiologicznym znajdą Państwo kompleksową opiekę medyczną, skupioną na prewencji, diagnozowaniu oraz leczeniu chorób układu krążenia i serca. Specjalista kardiolog, którym jestem, dokłada wszelkich starań, aby pomóc pacjentom zmagać się z różnego rodzaju schorzeniami kardiologicznymi, które często są efektem chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, nadwaga czy nadciśnienie tętnicze.

Kardiologia

Dlaczego warto regularnie
odwiedzać kardiologa?

Co roku z powodu chorób serca umiera w Polsce około 175 tysięcy osób, a ryzyko zawału serca znacząco wzrasta po 45. roku życia. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola u specjalisty, zwłaszcza po przekroczeniu 40. roku życia.

Usługi oferowane
w gabinecie „U Doktorów”

Oferujemy prywatne konsultacje kardiologiczne, gwarantując profesjonalizm, odpowiednią długość wizyty oraz krótkie terminy oczekiwania. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, zwłaszcza jeśli zauważyli Państwo u siebie takie objawy jak bóle klatki piersiowej, duszności, omdlenia, kołatanie serca czy obrzęki nóg.

Diagnostyka
kardiologiczna

W naszym Gabinecie dostępne są nowoczesne metody diagnostyczne takie jak EKG, echo serca, próba wysiłkowa czy holter EKG i ciśnieniowy. Prowadzimy także kontrolę i programowanie stymulatorów serca i defibrylatorów.

O mnie

Dr Grzegorz Piskorowski

W 2002 roku ukończyłem Pomorską Akademię Medyczną, odbyłem staż w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie, a następnie wyjechałem na rok do pracy w szpitalu powiatowym w Białej, gdzie miałem okazję poszerzać swoją wiedzę z zakresu chorób wewnętrznych. Po powrocie rozpocząłem pracę w Oddziale Kardiologii Szpitala SPWSZ, gdzie jestem zatrudniony do dziś. W 2009 roku uzyskałem tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2015 roku zostałem specjalistą kardiologii.

Przez lata pracy nieustannie doskonaliłem swoją wiedzę merytoryczną, uczestnicząc w licznych zjazdach, kursach i konferencjach. Jednak prawdziwe doświadczenie zawodowe zdobyłem, pracując w oddziale, pełniąc dyżury w oddziale kardiologii interwencyjnej oraz pracując w specjalistycznej poradni.

W kręgu moich zainteresowań zawodowych znajdują się przede wszystkim diagnostyka i leczenie niewydolności serca oraz systemy stymulacji serca. Od wielu lat wszczepiam pacjentom stymulatory serca i kardiowertery-defibrylatory, zajmuję się także kontrolą tych urządzeń i modyfikacją ich ustawień przed zabiegami operacyjnymi czy badaniami diagnostycznymi.

Prywatnie jestem dumnym ojcem dwojga dzieci, pasjonatem motoryzacji, podróży i malarstwa,
a także wielbicielem czarnej kawy.

Pulmonologia

Zakres usług

Gabinet Pulmonologiczny „U Doktorów” oferuje szeroko zakrojoną pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego.

Nasz specjalista, lekarz chorób płuc, zajmuje się leczeniem szerokiego spektrum schorzeń, w tym astmy, POCHP, chorób śródmiąższowych płuc, a także zaburzeń oddychania w czasie snu. Oferujemy konsultacje i badania dla osób z dusznościami, kaszlem, bólami w klatce piersiowej czy krwiopluciem.

Diagnostyka i leczenie
w naszym gabinecie

W ramach naszych usług oferujemy badania spirometryczne, USG klatki piersiowej oraz analizę badań obrazowych. Prowadzimy także kontrolę pacjentów z chorobami płuc, zwłaszcza w przypadku współistnienia schorzeń kardiologicznych.

O mnie
Dr n.med Małgorzata Noceń-Piskorowska

W 2002 roku ukończyłam z wyróżnieniem Pomorską Akademię Medyczną, a następnie rozpoczęłam pracę w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych SPSK nr 2 w Szczecinie. W 2009 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych, broniąc pracy pt. „Niedokrwistość po przeszczepieniu nerki”. W tym samym roku zdałam egzamin specjalizacyjny i uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. Od stycznia 2010 roku pracuję w I Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc Szpitala Szczecin Zdunowo.

W 2014 roku uzyskałam tytuł specjalisty chorób płuc. Wykonuję samodzielnie badania czynnościowe takie jak spirometria, pletyzmografia, dyfuzja tlenku węgla, USG klatki piersiowej z ewentualnym nakłuciem opłucnej, a także bardziej zabiegowe badania, takie jak bronchofiberoskopia czy badanie EBUS.

W kręgu moich zainteresowań zawodowych szczególne miejsce zajmują gruźlica, POCHP oraz choroby śródmiąższowe płuc.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci, miłośniczką muzyki, dzieł Van Gogha i Caravaggia, dobrej książki, smacznej kawy i włoskiej kuchni.